IT-інфраструктура: вартість аудиту компанії й особливості його проведення

IT-аудит компанії. Особливості аудиту IT-інфраструктури бизнесу.

Автоматизація процесів – важлива частина роботи сучасних компаній. І щоб зрозуміти, наскільки ефективним є функціонування IT-сфери, і чи не витрачаються даремно гроші на роботу IT, необхідний аудит.

IT-аудит – це процес детального аналізу і вивчення сфери IT окремо взятої компанії, який дозволяє оцінити безпеку, надійність і ефективність програм, додатків та обладнання.

При цьому головними цілями аудиту є:

1. Визначення відповідності виділеного бюджету поставленим завданням.

2. Оцінка ефективності роботи персоналу IT-відділу.

3. Визначення слабких місць, які знижують продуктивність роботи.

4. Аналіз рівня забезпечення безпеки.

5. Знаходження ризиків і проблем, які можуть принести шкоду бізнесу.

Коли компанії потрібен IT-аудит?                                                         

Потреба в обов’язковому проведенні експертизи виникає в декількох випадках:

1. Виявлено проблеми в роботі обладнання (наприклад, технічне обслуговування серверів проводиться занадто часто), що почало впливати на продуктивність роботи.

2. З’явилися ознаки неефективного налаштування інформаційних процесів.

3. Компанія планує структурні зміни: створення нових віддалених робочих місць, появу нових підрозділів, реорганізацію IT-відділу.

4. Змінилося керівництво.

Послуги аудиторів знадобляться і в разі, якщо компанія збирається перейти на нове програмне забезпечення.

Вартість аудиту IT-інфраструктури

Це питання цікавить усіх клієнтів, але однозначної відповіді на нього бути не може, і ось чому. Поки аудитор не отримає повну інформацію про поставлені завдання, і не визначить, яка кількість фахівців і часу необхідна для їх реалізації, вартість може коливатися.

Низькі ціни можливі тільки в тому випадку, якщо проводиться аудит не всієї IT-інфраструктури, а окремих частин.

Наприклад, функціонування сайту. В цьому випадку оцінюються його технічні характеристики, враховується, скільки коштує адміністрування сайту, проводиться контрольний аудит, індексація сторінок.

Види ITаудиту

Вартість аудиту нерозривно пов’язана з його видами, які можуть стосуватися як окремих напрямків, так і всієї IT-структури.

Обстеження

В рамках цього аналізу відбувається збір актуальних даних про стан IT-сфери та їх структуризація, які згодом будуть використані для розробки плану модернізації.

Але ця інформація може стати корисною не тільки для оптимізації роботи, а й для переходу на аутсорсинг комп’ютерної техніки.

За виділеним сегментом

В цьому випадку відбувається аналіз не всієї структури компанії, а виділеного сегмента.

Аудит критерію

Клієнт визначає один або кілька критеріїв, за якими експерти аналізують інформаційну інфраструктуру.

Аудит бізнес-процесів

В цьому випадку відбувається детальний розбір і аналіз IT- засобів, задіяних в конкретних бізнес-процесах, і їх відповідність поставленим завданням.

Комплексне обстеження

Воно необхідне в тому випадку, коли керівництво компанії зацікавлене в отриманні максимально точної й актуальної інформації про функціонування IT-структури.

Багато аудиторських компаній, з якими співпрацюють компанії в питаннях надання послуг системного адміністрування і техпідтримки, пропонують проведення аудиту на безоплатній основі.

IT-аудит систем є відправною точкою, з якої повинні починатися будь-які зміни конфігурації IT-інфраструктури, її матеріальних і людських ресурсів.

Comments are closed.