Чому сучасному бізнесу необхідно впровадити систему SIEM

Безпека бізнесу охоплює велику кількість різних галузей. І одна з найважливіших – захист інформації. Для цього є різні рішення, і SIEM системи – одне з них.

Вони являють собою систему, в якій об’єднані дві групи продуктів – управління інформаційною безпекою та управління подіями безпеки.

На сьогодні одна з передових SIEM – це повністю хмарне рішення Azure Sentinel, яке практично не має аналогів, і масштабується автоматично в залежності від потреб конкретної організації.

Деякі відзначають, що SIEM працює, так само як охоронна система. І це частково вірно. В її основі лежить генерація даних про події. Але, на відміну від SIEM, системи охорони не систематизують інформацію, щоб надати користувачу цілісну картину того, що відбувається. А це – перешкода для вибудовування ефективної системи кібербезпеки.

Щоб отримати цілісну картину того, що відбувається в IT-сфері, і створені SIEM, які збирають і систематизують дані про події в розрізнених IT-системах, виявляючи загрози для безпеки.

Інформація, яка згодом консолідується, надходить з декількох джерел:

• мережеві пристрої;

•  бази даних;

• мережевий екран;

• інформація про користувачів і загрози;

• додатки.

Крім цього система передбачає наявність додатків, що дозволяють управляти доступом та ідентифікацією.

Складові елементи SIEM

Щоб виконувати функції для бізнесу, в системи SIEM входять наступні компоненти:

1. Колектори. Відповідають за збір загальної або, так званої, “сирої” інформації в автоматичному режимі, а також за запитом.

2. Сховище даних. Сюди потрапляє зібрана колекторами «сира» інформація.

3. Корелятор. Обробляє і корелює вже нормалізовані події.

4. Консоль управління – елемент для налаштувань і візуалізації.

Крім зазначених компонентів SIEM системи, в залежності від архітектури, можуть мати додаткові елементи. Наприклад, TI-модулі, сервіси управління інформаційною безпекою бізнесу, збір Flow.

Можливості SIEM

Функціональні задачі систем SIEM дозволяють:

1. Стежити за процесом аутентифікації, виявляючи компрометації акаунтів користувачів.

2. Виявляти шкідливе ПЗ і зараження з даних внутрішніх журналів і мережевих ресурсів.

3. Спостерігати за підозрілим вихідним трафіком, знаходити небезпечні зовнішні з’єднання.

4. Виявляти системні зміни та перевіряти їх відповідність встановленим дозволам.

5. Відстежувати кібератаки і їх наслідки.

6. Аналізувати конфігурації мережевих пристроїв. Це можливо завдяки такому компоненту SIEM, як Risk Manager. Він дозволяє визначити помилки конфігурації й невідповідності вимогам системі ISO 27001.

Системи SIEM не є захистом від хакерів, але надають можливості для моніторингу з подальшим підключенням і налаштуванням систем реагування на загрози та атаки. А настройка під клієнта і потреби бізнесу робить SIEM ефективним інструментом захисту безпеки даних.

Comments are closed.