MultiCloud: як використовувати?

Потреби бізнесу постійно ростуть, і все більше компаній приймають рішення перейти на хмарні провайдери.

MultiCloud – це середовище розміщення та управління корпоративними даними з використанням хмарних сервісів, платформ і інфраструктур, постачальниками яких є різні провайдери.

Розподіл за різними хмарами забезпечує додаткову відмовостійкість – можливість виконання завдань при виході з ладу одного з компонентів системи.

Принцип роботи

Використовуючи мультіхмарні рішення, які не потребують оркестрації, система буде функціонувати на основі гіперскейлерів Azure, Google Cloud, Amazon, IBM. Ці хмарні сервіси займають провідні позиції на ринку.

Контролювати роботу мультіхмари в цьому випадку можна через cloud management platform, яка об’єднує ресурси обраних провайдерів в одну систему, керуючи нею через єдину консоль.

Існують також рішення, які вимагають оркестрації. Одна з найпопулярніших платформ для цього – Kubernetes.

Для додатків, які поміщають в мультіхмару, іноді може застосовуватися контейнеризація.

Переваги використання мультіхмарності

MultiCloud – відмінне рішення, адже має незаперечні переваги для бізнесу:

• вибір набору послуг, які відповідають вимогам конкретного сервісу;

• високий рівень катастрофостійкості внаслідок незалежності від одного провайдера;

• оптимізація витрат шляхом можливості вибору відповідної ціни на послугу.

Важливі пункти підготовки до впровадження мультіхмари

Оскільки MultiCloud передбачає свободу вибору провайдерів і рішень, які вони надають, необхідно детально продумати стратегію роботи в такому оточенні.

Ось що варто врахувати та зробити перед запуском:

Комплексний аналіз

Перед тим як почати впровадження мультіхмарної схеми, необхідно провести детальний аналіз наявних додатків з визначенням їх потреб і вибором хмарних сервісів з урахуванням останніх.

Робоча група для хмарної інженерії

Хмарні сервіси, ефективне впровадження та експлуатація часто вимагають створення окремої структури, яка б відповідала за моніторинг мультіхмарних сервісів і їх розвиток.

Інтеграція

Часто розрізненим системам мультіхмари необхідно забезпечити якісну інтеграцію. Для цього слід подбати про впровадження API-інтерфейсів, які забезпечать безперебійну взаємодію.

Захист інформації та управління доступом

Важливо ознайомитися з політиками доступу до даних. Провайдери пропонують різні види сервісів зберігання даних, політики доступу у кожного з яких можуть бути свої.

Важливо забезпечити захист інформації за допомогою шифрування, а також перевірити відповідність процесів резервного копіювання і відновлення даних у кожного з хмарних провайдерів вимогам компанії. Трапляється, що їх доводиться доповнювати власними механізмами.

Необхідний рівень безпеки при роботі з хмарними сховищами декількох провайдерів також може забезпечити багатофакторна аутентифікація.

MultiCloud рішення – перспективна система, що дозволяє вибирати хмарні продукти під конкретне бізнес-завдання, забезпечуючи незалежність від конкретного провайдера і підвищуючи відмовостійкість.

Comments are closed.