Поради для створення ефективної IT-інфраструктури

Завдання побудови ефективної IT-інфраструктури – одне з найважливіших для кожної компанії. Адже надійна і здатна до адаптації, вона надає бізнесу ряд конкурентних переваг – швидке впровадження нових сервісів і можливість змін відповідно до ринкових вимог та новацій.

Етапи створення інфраструктури

Перше, з чого необхідно почати – розробка концепції IT-інфраструктури, яка повинна показувати принципи та процес переходу від чинної ситуації в IT-сфері до бажаної.

Для ефективної та безперебійної роботи інфраструктури потрібно приділити увагу трьом моментам:

• забезпечення якісної техпідтримки (тут на допомогу може прийти аутсорсинг технічної підтримки);

• систематичний аудит IT-сфери;

• навчання персоналу.

Аудит

Найважливіший момент в процесі аудиту – визначення проблемних сфер, аналіз і виправлення або усунення. Після цього необхідно скласти план оптимізації роботи інформаційної сфери, впровадження якого відповідало б вимогам ефективної роботи компанії та безперебійної роботи інфраструктури.

Оптимізація кадрового ресурсу

Створення оптимальної моделі корпоративної інфраструктури IT неможливе без кваліфікованих та сертифікованих співробітників. Вони повинні досконально володіти знаннями про внутрішню роботу IT-сфери, щоб не тільки вирішувати раптові проблеми, а й працювати за чітко прописаним планом в рамках виділених бізнес-процесів з відповідальністю за результат.

Коли команда IT-фахівців буде складатися з мотивованих і освічених кадрів, це допоможе поліпшити робочі процеси та процес розвитку бізнесу.

У разі, якщо співробітники компанії недостатньо компетентні, існує два виходи:

• провести профільне навчання;

• перейти на IT-аутсорсинг інфраструктури.

Впровадження систем моніторингу

Системи моніторингу дозволяють своєчасно зреагувати на необхідність заміни / апгрейду обладнання, яке працює з помилками, або провести заміну сервісів, що гальмують виконання бізнес-завдань.

Крім цього, важливі елементи IT-інфраструктури – це:

• корпоративна електронна пошта;

• відеозв’язок для проведення конференцій;

•  дата центр;

• системи управління, зберігання і резервного копіювання даних.

Використання технологій SIEM

Основними з них є Azure Sentinel і Azure Monitor.

У процесі організації IT-інфраструктури важливим є забезпечення інформаційної безпеки.

Виявити загрози до того, як вони завдадуть шкоди, допоможе Azure Sentinel. Використання цього рішення дозволяє не тільки використовувати хмарні технології та засоби штучного інтелекту для прискорення виявлення загроз і реагування на них, а й скоротити витрати на IT.

Azure Monitor – високоефективна служба, за допомогою якої діагностують проблеми в роботі додатків і їх продуктивність, незалежно від того, де вони розміщені – в локальному середовищі або Azure. А також аналізують отриману в результаті моніторингу в Log Analytics інформацію для усунення неполадок і діагностики.

Якщо в компанії плануються незначні, разові зміни, тоді немає сенсу брати в штат нових співробітників. В цьому випадку краще залучати для виконання робіт компанії, що надають послуги IT-аутсорсингу. Якщо ж бізнес планує масштабні трансформації, тоді необхідно планувати збільшення штату IT.

Comments are closed.