Штучний інтелект: навчання для бізнесу та його переваги

Система штучного інтелекту в останні роки стала особливо популярною. Згідно з даними Всесвітнього економічного форуму, до 2022 року штучний інтелект замінить близько 75 млн робочих місць, і водночас допоможе створити близько 113 млн. Що ще раз спростовує факт про те, що впровадження ШІ в бізнесі призведе до повсюдної втрати роботи.

Штучний інтелект – широке поняття, яке застосовується до будь-якого типу програмного забезпечення, здатного займатися людською роботою, а навчання штучного інтелекту дозволяє зробити його більш розвиненим і точним, даючи можливість планувати й розв’язувати проблеми, що виникають.

Види штучного інтелекту

Згідно з дослідженнями, застосування штучного інтелекту в бізнесі дозволяє оптимізувати витрати компанії та вийти на вищий рівень якості виконуваних робіт / наданих послуг. Так, наприклад, галузь суднобудування компанії Caterillar завдяки системам збору даних про стан корпусів суден, щороку економить близько 400 000 доларів США на їх очищення.

Адже сьогодні штучний інтелект здатний самостійно приймати рішення і діяти навіть в ситуаціях, які не передбачені програмістами. В його основі лежать методи, кожен з яких постійно вдосконалюється:

Машинне навчання.

Складається з математичних і обчислювальних методів, які допомагають розробляти алгоритми на основі пошуку закономірностей вхідних даних і здатні до навчання.

Глибоке навчання.

Це більш незалежна модель машинного навчання, в основі якої – робота з нейронними мережами. Використовується для вирішення складних завдань.

Наприклад, цей метод застосовується в роботі самохідних машин, дозволяючи одночасно аналізувати чинники (швидкість, відстань до найближчих об’єктів), прогнозуючи розташування автомобіля через деякий час. На основі цих даних машина збільшує / зменшує швидкість, перестроюється в іншу смугу руху.

Використання ШІ в бізнесі

Можливості штучного інтелекту вже оцінили такі гіганти бізнесу, як Google, General Motors, Nokia.

Наприклад, проєкт health.google ШІ дає можливість оцінити стан здоров’я людини, визначити найближчий медичний заклад і шлях до нього, може нагадувати про необхідність приймання ліків і стежити за динамікою заняттями спортом.

Компанія General Motors, співпрацюючи з Autodesk, і застосовуючи їх програмне забезпечення ШІ в виробничих процесах, отримала можливість істотно оптимізувати процес проєктування. Наприклад, у 2018 році конструктори, задавши функціональні параметри, змогли отримати вдосконалену модель кріплення кронштейна ременя безпеки, яка стала на 20% міцніше і на 40% легше.

Компанія Nokia впровадила на одному зі своїх заводів відеододаток, що використовує метод машинного навчання, який стежить за лінією збірки. Якщо він виявляє невідповідності заданому процесу, тут же відправляє повідомлення операторам, що дозволяє швидко усунути проблему.

У десятку передових компаній, які інвестують в розробку ШІ та купують відповідні стартапи входять: Google, Facebook, IBM, Amazon, Apple, Twitter.

Штучний інтелект в бізнесі, безсумнівно, має успішне майбутнє. Адже здатний збільшити продуктивність праці в 4 рази. Але його впровадження гальмується відсутністю бажання переходу до «цифрової трансформації», корпоративної культури, і звичним використанням людського ресурсу для обробки даних.

Comments are closed.