Мульти хмара як оптимальне рішення для бізнесу у 2021 році

Мульти хмара – це новий етап розвитку хмарних технологій. IT-інфраструктура великого, а зараз і середнього бізнесу, вимагає високої доступності та стійкості. І забезпечити її на платформі одного вендора часто є неможливим. Тоді на допомогу приходить мульти хмара.

Що таке мульти хмара і її можливості?

Мульти хмара – це використання двох або більше постачальників загальнодоступних хмарних послуг для обслуговування ІТ-послуг та інфраструктури організації. Така модель розгортання зазвичай складається з послуг основних постачальників публічної хмари – Amazon Web Service, Google Cloud Platform, Microsoft (Azure) і IBM.

Організації вибирають кращі послуги у кожного постачальника, тим самим отримуючи чимало можливостей:

 • економія витрат;
 • безперешкодне впровадження інноваційних можливостей;
 • посилення заходів щодо пом’якшення наслідків катастроф;
 • планування безперервності бізнесу і підвищення його ефективності.

Мультихмарна стратегія

Мультихмарний підхід до побудови інфраструктури базується на використанні компанією ІТ-ресурсів і рішень кількох зовнішніх виконавців і підборі індивідуального портфеля «за параметрами» бізнесу з широкого спектра послуг всього ринку хмарних пропозицій.

Провідними сценаріями використання мультихмарної стратегії є:

вибіркове розгортання робочих додатків в декількох публічних і приватних хмарах;

 • об’єднання локальної інфраструктури та послуг з публічних хмар в гібридній хмарній сфері;
 • розширення можливостей центрів обробки даних і можливостей аварійного відновлення;
 • регулювання доступу до хмарних даних, додатків і послуг за допомогою єдиного порталу управління.

Плюси та мінуси мультихмарної стратегії

Мультихмарна стратегія має потужний потенціал для впровадження в ІТ-сферу компаній, відкриваючи перед клієнтами чималу кількість переваг:

 1. Потенціал для запобігання блокування провайдера.
 2. Можливість визначення кращої хмарної інфраструктури для конкретного підприємства.
 3. Конкуренція між вендорами внаслідок використання їх окремих сервісів клієнтами, є відмінним стимулом для розробки нових хмарних сервісів.
 4. Тестування різних рішень на різних платформах для вибору ідеальної моделі та використання того обсягу послуг, який необхідний на цей час.

Однак є деякі можливі підводні камені:

Багато служб публічної комп’ютерної хмари можуть пропонувати оптові знижки, у міру того, як компанія замовляє більше однієї послуги. Але якщо бізнес не заснований на одній службі комп’ютерної хмари, їй стає складніше подати заявку на такі знижки.

Впровадження декількох «хмар» містить різні типи «хмарних» платформ або досвід роботи з постачальниками для ІТ-персоналу. У багатодоменних обчисленнях управління робочими навантаженнями або завданнями також може бути утруднене, оскільки знання передаються з однієї хмарної мережі в іншу.

Мультихмарні обчислення vs гібридні хмарні обчислення

Мульти хмара і гібридна хмара – поширені архітектури розгортання хмар, але кожна з них по-своєму унікальна.

Мульти хмара містить кілька хмар одного типу, а гібридна – це симбіоз публічної і приватної хмарної інфраструктури, що дозволяє здійснювати оркестровку між ними.

Мультихмарні та гібридні хмарні розгортання не є взаємовиключними.

Мультихмарна стратегія дає ІТ-керівникам максимальну гнучкість в управлінні організацією і надає свободу вибору кращих інструментів для своїх потреб.

Comments are closed.