30 Гру 2021

Що таке Microsoft Power Apps?

Програмний комплекс Power Apps від компанії Майкрософт

30 Гру 2021

Програмний комплекс Power Apps від компанії Майкрософт дозволяє створювати спеціалізовані програми для задоволення практично будь-яких потреб бізнесу без залучення та утримання штату кваліфікованих програмістів.

Microsoft PowerApps - Виталий Салахмир

До складу комплексу входить повний набір компонентів, необхідних конструювання нових додатків, автоматизирующих виконання конкретних рутинних завдань комерційного підприємства, підприємства, державної організації. Готові блоки програмного коду, що виконуються, служб, необхідних для їх роботи, драйверів, програм-з’єднувачів між ними та користувачами з різними правами доступу, сама платформа з середовищем розробки, де і відбувається складання програм, їх тестування, — дають в руки клієнту Power Apps потужні інструменти для творчості Кропотлива, скрупульозна робота десятків співробітників, що займає кілька днів, може бути оцифрована, автоматизована і виконуватися за секунди за допомогою програми, розробленої в цьому програмному комплексі від Microsoft.

Створювані методом drag and drop програми – готові модулі перетягуються на попередньо створену блок-схему – безпосередньо звертаються до платформи Dataverse, до хмари або локальних сховищ інформації – SharePoint, SQL Server та ін.

Сконструйовані в Power Apps програми, забезпечені кросплатформним дизайн-шаблоном, чудово відображаються та виконуються в інтернет-браузерах та на будь-яких смартфонах та планшетах, у тому числі працюють на операційних системах «Андроїд», «Лінукс», OSx та iOS.

Програми для оцифрування бізнес-процесів створюються без написання програмного коду. Метод отримав назву “low-code”. Незабаром замість перетягування мишею модулів достатньо буде наказувати програмі голосом, що потрібно зробити. І вона виконуватиме накази. Головне, віддавати їх англійською мовою та за певними правилами. Функція діалогового компонування програм базується на моделі OpenAI GPT-3.

Power Apps – творцям ПЗ на рівні користувача

Перш ніж приступити до роботи, потрібно зареєструватися на Microsoft або авторизуватися під своїм обліковим записом.

Три типи програм можна розробляти в оболонці Power Apps:

  • canvas, або полотно;
  • model based, на основі моделі;
  • веб-портал.

Для кожного напряму окремий набір інструментів.

Для створення програм на базі canvas у складі комплексу передбачений інструментарій сервісу Power Apps Studio. Тут програми створюються приблизно так само, як слайди у MSO Power Point.

Програми на основі моделі компонують у «Конструкторі програм», що містить необхідні для цього програмні модулі.

Інтернет-портали, сайти, веб-сторінки конструюються у «Студії порталів Power Apps» – візуальному редакторі. Тут безліч блоків для швидкого створення веб-сторінок: зворотний зв’язок, опитування, меню, списки та інші компоненти, форми.

Окрім того, розробники компанії Майкрософт продовжують працювати над удосконаленням платформи. Система періодично оновлюватиметься на нові версії, встановлюватиме патчі. Це гарантує безпеку під час роботи з даними.

Адміністраторам

Платформа має свій центр для адміністрування – Power Platform, який відповідає за її безперебійну роботу. Тут створюються та управляються внутрішні програмні середовища, відстежується статистика, ведеться аналітика за даними сервісів Dataverse.

Користувачам

Авторизувавшись у своєму профілі на платформі користувачі мають право запуску додатків, до яких отримали доступ від адміністраторів. Використовувати середовище Power Apps вони можуть через ПК, планшет, смартфон.

Dynamics 365

Програми з продажу, маркетингу, CRM, що входять до складу платформи Dynamics 365, також обмінюються даними з Dataverse, де Power Apps зберігає свої захищені відомості. Це дає можливість підвантажувати в створювані програми інформацію із системи Dynamics 365, без будь-яких дій щодо попередньої інтеграції цих двох платформ.

Тестування Power Apps у безкоштовному форматі

Компанія Майкрософт подбала про те, щоб перед покупкою потенційні клієнти мали доступ до безкоштовного тестового використання Power Apps. Доступ триває рівно тридцять днів.

Leave a comment
More Posts
Comments

Comments are closed.