Microsoft EDR. Як ефективно захистити пристрої? І чому це важливо?

Активність кібер-злочинців останні роки набула неймовірних та найзагрозливих масштабів. Кібер-злочинці працюють дуже ефектно, створюючи постійно нові продукти, що знаходять шляхи для пошкодження інфраструктур комерційних та державних підприємств.

Такі кібер-атаки завдають неймовірної шкоди: вони зупиняють роботу компаній, викликають неймовірних збитків та можуть призвести до банкрутства будь-якої організації.

Ще більшої шкоди кібер-атаки можуть нанести державним підприємствам, зупинивши роботу критичних, інфраструктурних об’єктів. 

На сьогодні вартість однієї атаки программ-здирників складає близько 1,85 мільйона доларів. Згідно з проведеним аналізом, до 2025 року кіберзлочинність нанесе шкоди компаніям світу на 10,5 трлн доларів. Темпи росту просто колосальні, вважаючи, що в 2015 році збитки складали 3 трлн доларів.

Чому ж кіберзлочинність має такі неймовірні «перемоги»?

Розвиток технологій та можливість працювати поза межами корпоративної мережі відкрили кіберзлочинцям нові шляхи до проникнення в будь-яку інфраструктуру та нанесення неймовірної шкоди. Також свою негативну роль в цьому зіграла пандемія Ковід-19, коли нам всім довелось пристосовуватись до нової реальності та налаштовувати віддалену роботу співробітників. 

Тепер ми втратили контроль над мережею та пристроями. Тому пристрої стали одним із шляхів для нанесення шкоди кібер-злочинцями. 

Компанія Майкрософт як один зі світових лідерів, що створює та постійно вдосконалює продукти безпеки, досить детально підійшла до питання захисту пристроїв, аналізу стану, можливих кібер-атак та проактивного реагування. Спеціалістами Майкрософт був створений продукт – Microsoft Defender for Endpoint, і в колаборації з іншими продуктами сімейства Microsoft Defender, він надає на сьогодні максимально можливий захист від кібер-загроз. 

Цей продукт надає можливість розширеного виявлення атак, які відбуваються в реальному часі та можливості перешкоджати їм. Крім того, сервіс детально аналізує стан кожного пристрою, програм та мереж, та надає рекомендації щодо виконання певних дій, які допоможуть створити бар’єр, та захистити пристрій. 

Крім того, маючи в собі механізми штучного інтелекту и машинного навчання, доступи до світових баз інформації з поведінкового характеру кібер-атак, Microsoft Defender for Endpoint постійно збирає поведінкову кібертелеметрію. Кожен аналітик може детально вивчити всі процеси та час від часу запускати «полювання на атаки».

В наступних статтях ми детально розглянемо, який саме функціонал має Microsoft Defender for Endpoint, які надає можливості, і як ефективно користуватись даним продуктом. 

Ваша Анна Вареник

Comments are closed.