Блог UA

Блог UA

Рішення Micro Focus для управління IT

Роль IT-служб в сучасному бізнесі складно перебільшити, адже вони є критично важливими підрозділами, які гарантують підтримку повноцінної роботи корпоративних систем, активно беруть участь у виведенні нових послуг і товарів, і головне – забезпечують належний рівень стійкості бізнес-процесів навіть при наявності загроз.

Щоб досягти ефективного управління IT-департаментами, компанія Micro Focus надає своїм клієнтам рішення Service Management Automation X (SMAX).

Основні можливості SMAX

Система надання та управління корпоративними та IT-сервісами SMAX створена на базі платформи ITOM. Це дає можливість працювати на власних серверах, віртуальних сервісах, і хмарних рішеннях Azure та AWS.

Така мобільність рішення дуже зручна й вигідна, адже при необхідності є можливість перенести рішення з одного середовища в інше, якщо того вимагають зміни в бізнесі.

SMAX надає своїм користувачам широкі можливості:

1. Зменшити витрати на управління IT-послугами. Це можливо завдяки автоматизації процесів і використанню готових рішень, швидкому відновленню роботи та оновленню системи.

2. Управляти IT-активами. У вас під контролем буде повний життєвий цикл завдяки Asset Management, ви зможете автоматизувати закупівлі для IT-департаменту, аналізувати роботу постачальників, оптимізувати ліцензії на ПЗ.

3. Зробити апгрейд служби підтримки. Зокрема, спростити її роботу: надати можливість користувачам подавати запити зі своїх мобільних девайсів, проводити спільну роботу на одному порталі, отримати доступ до персоналізованих систем самообслуговування, що працюють на базі машинного навчання.

4. Легко розширювати управління IT-послугами та активами, і створювати нові додатки SMAX без необхідності писати код. Для цього достатньо скористатися набором інструментів SMAX Studio.

Чому компанії вибирають SMAX?

Тому що ця платформа має велику кількість переваг:

1. Простота використання. Для цього є зручний портал самообслуговування зі зрозумілим інтерфейсом, інтелектуальний пошук серед всіх типів даних, віртуальні агенти, мобільний додаток. Завдяки їм користувачі можуть самостійно вирішити багато завдань, заощадивши час і ресурси.

2. Служба технічної підтримки завдяки аналітиці трендів зможе надавати більш оперативні рішення, знаходячи їх у максимально короткі терміни.

3. Віртуальні агенти 24/7. Ви можете отримати вичерпні відповіді на свої запити в режимі онлайн-чату або електронної пошти.

4. Проста реалізація рішення і настройка завдяки конфігурації функцій (замість кодування), інтеграцій та процесів, яка займає години, а не дні.

5. Можливість зниження витрат на володіння платформою коштом гнучкої системи ліцензування та архітектури (традиційна реалізація «в хмарі» або SaaS, підтримка контейнерів Kubernetes для оперативного розгортання, можливість підписки або отримання безстрокової ліцензії).

6. Підтримка сторонніх систем через відсутність замикання на виробнику платформи.

Компанія Mitibi – золотий партнер компанії Micro Focus. Вибираючи систему надання та управління корпоративними та IT-сервісами SMAX, ви отримуєте можливість максимально оптимізувати роботу IT-служби, і робите крок назустріч більш ефективному управлінню вашим бізнесом в цілому.

Комплексні рішення кібер-захисту від Micro Focus

Новий час приносить з собою нові ризики для безпеки інформації. І вони несуть загрозу, як невеликим компаніям, так і всесвітньо відомим гігантам.

Компанія Sony Entertainment отримала збитків на 100 мільйонів доларів через хакерську атаку, внаслідок якої було знищено 100 ТВ даних. Під загрозою знаходяться практично всі галузі і девайси, що ще раз доводить важливість кібер-захисту.

Промислове шпигунство, витік корпоративної та особистої інформації з робочих і персональних пристроїв, віруси-вимагачі, розповсюдження шкідливих програм – це далеко не повний список загроз, які можуть істотно зашкодити роботі компанії.

Компанія Мітібі є сертифікованим реселлером і золотим партнером і інтегратором передових рішень компанії Micro Focus – одного з найбільших постачальників програмного забезпечення, який має понад 6 тисяч партнерів по всьому світу і пропонує понад 300 корпоративних програмних продуктів, серед яких і передові сервіси захисту даних від кібер загроз.

ArcSight – новітня система управління інформацією і подіями безпеки

Високий рівень захисту даних неможливий без Центру Кібер-захисту (Security Operation Center, SOC). З його допомогою ви зможете істотно розширити можливості команди із захисту даних за допомогою комплексних рішень ArcSight.

ArcSight – це платформа, яка дозволяє виявляти та аналізувати загрози в режимі реального часу з підтримкою інтелектуального програмного забезпечення. Вона охоплює можливості:

• збору технічних даних з усіх елементів IT-інфраструктури;

• стандартизації протоколів і даних з пристроїв різних виробників в єдиний формат подій;

• збагачення зібраних даних первинною аналітикою, таксономією, з урахуванням особливостей мережі;

• зберігання даних, стиснених до 10: 1, що дозволяє знизити витрати;

• пошуку та аналізу за допомогою текстового інструменту з інтуїтивним інтерфейсом;

• виявлення і реакції на загрозу в режимі реального часу.

Компанія Micro Focus пропонує готове рішення для створення повноцінного центру кібербезпеки, маючи для цього всі необхідні платформи:

1. Analytics & SOAR – інтелектуальні процеси інформаційної безпеки: моніторинг процесів, технологій, автоматизація реакції.

2. ArcSight Investigate / ArcSight UEBA – прогнозування і виявлення загроз.

3. ArcSight ESM – виявлення інцидентів, реагування, автоматизація.

1. ArcSight SODP & Logger – аналіз даних і управління журналами подій.

Таким чином компанія отримує повноцінну систему готових пакетів, які включають понад 250 сценаріїв реакцій на загрози, понад 600 пакетів підключення додаткових IT-компонентів і власну базу реакцій на кібер-загрози.

Voltage SecureData

Micro Focus також пропонує своїм клієнтам сервіс Voltage SecureData, головним завданням якого є забезпечення конфіденційності та відповідності вимогам хмарних, мобільних і веб-даних. Серед основних його функцій:

• наскрізний захист даних для Android і IOS за допомогою SecureData Mobile;

• захист платіжних транзакцій за допомогою шифрування і токенізаціі SecureData;

• спрощення аудиту та захисту завдяки єдиній структурі управління інформацією.

Можливості та рішення, які надає компанія Micro Focus – це ваш шлях до надійного захисту інформації та високоефективного протистояння кібер-загрозам.

Гібридні хмарні сервіси: 5 гібридних хмарних тенденцій у 2021 році

Концепція гібридної хмари є корпоративним ІТ-середовищем, яке охоплює безліч моделей і постачальників хмарних обчислень.

Стратегія керованого гібридного ІТ пропонує підприємствам гнучкість і маневровість для переміщення ІТ-задач, з тим щоб вони могли працювати на більш оптимальній платформі.

Переваги гібридних хмарних технологій

Лідерами-постачальниками хмарних технологій, які надають можливості використання гібридних хмарних рішень, є Microsoft, Amazon, Google. Така модель організації інфраструктури має багато переваг:

1. Зниження витрат. Гібридні хмарні сервіси – відмінний вибір для компаній, яким необхідний повноцінний контроль над корпоративними даними, і одночасно можливість економічно ефективно масштабувати свої операції в разі збільшення попиту.

2. Підвищення маневровості. Гібридна модель хмари дозволяє організаціям збільшити швидкість виходу на ринок, при цьому оптимізувати продуктивність IT-інфраструктури, і забезпечуючи гнучкість, яка потрібна в умовах мінливих потреб бізнесу.

3. Безперервність бізнесу. Гібридні хмари є одним з ключових компонентів, які забезпечують безперервність бізнесу і зниження періодів простою. Вони допомагають створювати резервні копії ключових даних, а також розвантажити приватні сервери, без проблем масштабуючись.

4. Підвищення рівня безпеки та управління ризиками. Завдяки можливості роботи одночасно з хмарними та гібридними хмарними сервісами, компанії мають можливість розміщувати свої робочі навантаження і дані, в залежності від політик компанії та вимог безпеки.

Централізоване управління гібридними хмарними рішеннями також спрощує впровадження таких заходів безпеки як шифрування, автоматизація, контроль доступу, що, своєю чергою, дозволяє ефективно управляти ризиками.

Компанія Mitibi надає своїм клієнтам послуги з впровадження передових хмарних технологій – Google Cloud Platform, Microsoft Azure й Amazon Web Services для більш ефективної роботи з великими обсягами даних.

Тренди хмарних рішень 2021

Багато компаній вже оцінили переваги використання хмарних сервісів. І ось що їх чекає у 2021 році:

Гібридне мультіоблако

Результатом розвитку великих можливостей хмарних рішень є попит, що зростає, на багатохмарні архітектури. Таке хмарне середовище стає можливим завдяки захисту обчислень від однієї CSP, в той час, як зберігання даних від іншої CSP і так далі.

Гіперконвергентні інфраструктури

В процесі впровадження декількох хмарних рішень, неминуче виникнуть складнощі, пов’язані з інтеграцією та управлінням. Щоб тримати під контролем ці сфери, гіперконвергентні інфраструктури будуть рости. Попри круті початкові складності в циклах реалізації та інтеграції, це оптимальний шлях вперед.

Післяаварійні відновлення

Перебої в обслуговуванні = зниження ефективності роботи + фінансові втрати. У компаніях повинен бути постійний і безвідмовний, безпечний механізм післяаварійного відновлення, який буде діяти в будь-якій ситуації.

Гібридна узгодженість хмар

Однією з найбільших проблем будь-якого гібридного хмарного середовища є узгодженість щодо обладнання на місці та аутсорсингового хмарного рішення. За допомогою високоефективних і гнучких інструментів інтеграції межі між базовими та аутсорсинговими інфраструктурами стануть ще більш розмитими.

Зростання контейнеризації

Концепція контейнеризації додатків виникає з властивого їй прагнення до ефективності та легких рішень. Іншим аспектом, який робить контейнери дуже ефективними, є спільне використання загальних ресурсів. Тому варто спостерігати за швидким розвитком ініціатив, спрямованих на використання контейнерів на підприємствах.

Гібридне управління хмарами

Високонадійні, інтуїтивно зрозумілі та надійні рішення з управління хмарою повинні допомогти подолати труднощі, пов’язані з інтеграцією, що дозволить раціоналізувати функціональність багатофункціональних інфраструктур.

Ці хмарні рішення управління (CMS) також будуть виконувати додаткову роль управління корпоративними робочими навантаженнями.

Хмарні рішення поступаються гібридним – повністю функціональним багатохмарним інфраструктурам. Організаціям, які хочуть йти в ногу з часом, доведеться адаптуватися до них або зіткнутися з серйозними проблемами, пов’язаними зі стійкістю і життєздатністю.

Дистанційна робота: як розумно керувати своєю командою та успішно співпрацювати з партнерами

2020 став періодом істотних змін для бізнесу. Соціально-дистанційна робота стала, скоріше, необхідністю, ніж вибором, через що керівники постали перед проблемою – як налагодити процес керівництва всередині команди та співробітництво поза нею.

Мікроменеджмент в умовах, що склалися, став менш ефективним, а іноді й зовсім перестав приносити результат, тому що процеси стали віддаленими. Тому складовими, на яких базується якісна віддалена робота, стали:

1. Продуктивна інфраструктура і якісне, правильно налаштоване обладнання (потужні сервера, data-центри, швидкісний інтернет).

2. Зручний доступ до інформації при максимальному рівні інформаційної безпеки. Співробітники не повинні стикатися з проблемами роботи тільки через віддалений робочий стіл або доступу тільки з певного обладнання.

3. Якісне управління командою.

Реалізація останнього пункту виявилася найскладнішою. Адже в умовах перебування в офісі управління базувалося на частковому отриманні інформації від колег і опікуванні процесу керівником. І низька результативність роботи окремо взятого співробітника була практично непомітною на тлі загальної роботи команди.

А в нинішніх умовах результат роботи кожного окремо взятого співробітника безпосередньо впливає на загальний результат. Тому важливими принципами стають:

1. Регулювання діяльності. Для цього існує велика кількість інструментів: чек-листи, регламенти, EPS, RAM, контрольні списки. Все це повинно бути доступно кожному співробітнику з можливістю уточнити та поставити запитання.

2. BSC – збалансована система показників. Вона є інструментом стратегічного управління результативністю, що дозволяє відстежувати виконання завдань співробітниками.

3. Професійне управління. Варто дотримуватися принципів адміністративного менеджменту, коли керівник організовує роботу таким чином, що кожен співробітник чітко знає, як потрібно виконувати завдання і не може виконати їх неправильно. При цьому за результат відповідає керівник.

Microsoft Teams і Pexip – кращі програми для управління, контролю та організації віддаленої роботи

Microsoft регулярно покращує продукти, і Microsoft Teams, як централізований простір для командної роботи, стає все ефективніше.

Користувачам доступні функції закритих каналів, багатовіконних чатів, можливість проводити збори та здійснювати дзвінки, тобто всі засоби для комунікації зібрані на одній платформі.

А також можливість інтеграції завдань з додатками Планувальник і ToDo.

Оптимізація роботи Microsoft Teams і Outlook дозволяє швидко і безперешкодно передати упаковку листів в канал Teams з подальшим обговоренням.

І навіть якщо у співробітників немає комп’ютерів, вони отримують безпечний доступ до сервісу і глобальний вихід за допомогою смс-повідомлень з мобільних пристроїв.

А за допомогою функції «Завдання» користувачам доступна функція публікації завдань, їх розподілу між співробітниками й контролю виконання.

Корпоративна платформа відеоконференц-зв’язку, можливості якої стали особливо актуальними в умовах дистанційної роботи – Pexip.

Це незалежне від пристроїв хмарне рішення підтримує всі професійні системи конференц-зв’язку (Polycom, Sony, Huawei, Cisco та ін.), Гарантує підключення користувачів Microsoft Teams, Skype, Skype for Business, Google Meet, дає можливість під’єднати мобільні телефони на IOS і Android, і легко масштабується до будь-якого числа учасників.

При цьому проведення спільних зустрічей дає не тільки можливість спілкуватися, а й повноцінно обмінюватися аудіо, відео та іншим контентом.

Нові виклики часу вимагають нових управлінських рішень. І чим швидше вони будуть розроблені та впроваджені, тим швидше бізнес продовжить рухатися в правильному напрямку.

Enteprise mobility & security: Захист та управління настільними й мобільними пристроями

В сучасних умовах віддаленої роботи стратегія BYOB (Bring Your Own Device) залучає все більшу кількість особистих гаджетів для виконання корпоративних завдань. А крім цього компанії стали надавати робочі комп’ютери та ноутбуки для дистанційної роботи, що спричинило необхідність використання рішень, які забезпечували б надійний захист даних, при цьому надаючи співробітникам повноцінний доступ до всієї необхідної інформації.

Microsoft Intune – ефективний інструмент управління кінцевими точками

Microsoft Intune – це хмарний сервіс з широким набором функціональних можливостей, які дозволяють здійснювати управління пристроями, а також корпоративними програмами та даними.

Intune інтегрується з Azure Active Directory для контролю доступу користувачів до даних і продуктів сервісу. А також з Azure Information Protection для захисту даних.

А завдяки можливості використання її з набором Microsoft Office 365 на пристроях можна розгорнути велику кількість додатків, таких як, наприклад, One Note і Microsoft Teams. Це дозволяє працювати на будь-яких пристроях і захищати дані за допомогою створених політик.

Всі наявні в розпорядженні співробітників мобільні й настільні пристрої проходять реєстрацію на порталі Intune, і їх подальше управління ґрунтується на рівні груп MDM (Mobile Device Management – управління мобільними пристроями) і облікових записів.

Групи MDM створюються для:

• Шифрування пристроїв і управління даними. Для цього в Intune існує BitLocker Cloud, який забезпечує шифрування настільних пристроїв на рівні дисків, захищаючи їх, локальний кеш і будь-які дані передаються всередині групи.

• Надання доступу до додатків, незалежно від постачальника (Microsoft або якийсь інший). При цьому один користувач може входити в кілька груп.

Якщо пристрій втрачено або відбулася спроба несанкціонованого доступу до нього, адміністратор без проблем блокує доступ до всіх даних або видаляє їх. Це дає можливість запобігти витоку корпоративних даних.

Вибирайте свій підхід

Безсумнівний плюс Microsoft Intune в управлінні настільними й мобільними пристроями в тому, що управляти ними можна на основі того підходу, який підходить конкретній компанії.

Пристрої, що належать організації, часто вимагають повного контролю. Для цього вони проходять реєстрацію в Intune, і після цього отримують параметри та правила політик, створених в сервісі.

Для персональних і особистих пристроїв (BYOD) користувачі можуть заборонити повний доступ для адміністраторів. Використання такого підходу вимагає надання параметрів.

Наприклад, якщо співробітнику необхідний доступ до всієї корпоративної інформації, він реєструє свій пристрій в Intune, а якщо тільки, наприклад, до пошти, тоді потрібно використовувати політики захисту додатків, де потрібна багатофакторна аутентифікація.

Таким чином, незалежно від того, який пристрій використовується (мобільне або настільний), звідки працює співробітник, управління цими пристроями й корпоративними додатками максимально спрощується з максимальним захистом даних.

Штучний інтелект: навчання для бізнесу та його переваги

Система штучного інтелекту в останні роки стала особливо популярною. Згідно з даними Всесвітнього економічного форуму, до 2022 року штучний інтелект замінить близько 75 млн робочих місць, і водночас допоможе створити близько 113 млн. Що ще раз спростовує факт про те, що впровадження ШІ в бізнесі призведе до повсюдної втрати роботи.

Штучний інтелект – широке поняття, яке застосовується до будь-якого типу програмного забезпечення, здатного займатися людською роботою, а навчання штучного інтелекту дозволяє зробити його більш розвиненим і точним, даючи можливість планувати й розв’язувати проблеми, що виникають.

Види штучного інтелекту

Згідно з дослідженнями, застосування штучного інтелекту в бізнесі дозволяє оптимізувати витрати компанії та вийти на вищий рівень якості виконуваних робіт / наданих послуг. Так, наприклад, галузь суднобудування компанії Caterillar завдяки системам збору даних про стан корпусів суден, щороку економить близько 400 000 доларів США на їх очищення.

Адже сьогодні штучний інтелект здатний самостійно приймати рішення і діяти навіть в ситуаціях, які не передбачені програмістами. В його основі лежать методи, кожен з яких постійно вдосконалюється:

Машинне навчання.

Складається з математичних і обчислювальних методів, які допомагають розробляти алгоритми на основі пошуку закономірностей вхідних даних і здатні до навчання.

Глибоке навчання.

Це більш незалежна модель машинного навчання, в основі якої – робота з нейронними мережами. Використовується для вирішення складних завдань.

Наприклад, цей метод застосовується в роботі самохідних машин, дозволяючи одночасно аналізувати чинники (швидкість, відстань до найближчих об’єктів), прогнозуючи розташування автомобіля через деякий час. На основі цих даних машина збільшує / зменшує швидкість, перестроюється в іншу смугу руху.

Використання ШІ в бізнесі

Можливості штучного інтелекту вже оцінили такі гіганти бізнесу, як Google, General Motors, Nokia.

Наприклад, проєкт health.google ШІ дає можливість оцінити стан здоров’я людини, визначити найближчий медичний заклад і шлях до нього, може нагадувати про необхідність приймання ліків і стежити за динамікою заняттями спортом.

Компанія General Motors, співпрацюючи з Autodesk, і застосовуючи їх програмне забезпечення ШІ в виробничих процесах, отримала можливість істотно оптимізувати процес проєктування. Наприклад, у 2018 році конструктори, задавши функціональні параметри, змогли отримати вдосконалену модель кріплення кронштейна ременя безпеки, яка стала на 20% міцніше і на 40% легше.

Компанія Nokia впровадила на одному зі своїх заводів відеододаток, що використовує метод машинного навчання, який стежить за лінією збірки. Якщо він виявляє невідповідності заданому процесу, тут же відправляє повідомлення операторам, що дозволяє швидко усунути проблему.

У десятку передових компаній, які інвестують в розробку ШІ та купують відповідні стартапи входять: Google, Facebook, IBM, Amazon, Apple, Twitter.

Штучний інтелект в бізнесі, безсумнівно, має успішне майбутнє. Адже здатний збільшити продуктивність праці в 4 рази. Але його впровадження гальмується відсутністю бажання переходу до «цифрової трансформації», корпоративної культури, і звичним використанням людського ресурсу для обробки даних.

Поради для створення ефективної IT-інфраструктури

Завдання побудови ефективної IT-інфраструктури – одне з найважливіших для кожної компанії. Адже надійна і здатна до адаптації, вона надає бізнесу ряд конкурентних переваг – швидке впровадження нових сервісів і можливість змін відповідно до ринкових вимог та новацій.

Етапи створення інфраструктури

Перше, з чого необхідно почати – розробка концепції IT-інфраструктури, яка повинна показувати принципи та процес переходу від чинної ситуації в IT-сфері до бажаної.

Для ефективної та безперебійної роботи інфраструктури потрібно приділити увагу трьом моментам:

• забезпечення якісної техпідтримки (тут на допомогу може прийти аутсорсинг технічної підтримки);

• систематичний аудит IT-сфери;

• навчання персоналу.

Аудит

Найважливіший момент в процесі аудиту – визначення проблемних сфер, аналіз і виправлення або усунення. Після цього необхідно скласти план оптимізації роботи інформаційної сфери, впровадження якого відповідало б вимогам ефективної роботи компанії та безперебійної роботи інфраструктури.

Оптимізація кадрового ресурсу

Створення оптимальної моделі корпоративної інфраструктури IT неможливе без кваліфікованих та сертифікованих співробітників. Вони повинні досконально володіти знаннями про внутрішню роботу IT-сфери, щоб не тільки вирішувати раптові проблеми, а й працювати за чітко прописаним планом в рамках виділених бізнес-процесів з відповідальністю за результат.

Коли команда IT-фахівців буде складатися з мотивованих і освічених кадрів, це допоможе поліпшити робочі процеси та процес розвитку бізнесу.

У разі, якщо співробітники компанії недостатньо компетентні, існує два виходи:

• провести профільне навчання;

• перейти на IT-аутсорсинг інфраструктури.

Впровадження систем моніторингу

Системи моніторингу дозволяють своєчасно зреагувати на необхідність заміни / апгрейду обладнання, яке працює з помилками, або провести заміну сервісів, що гальмують виконання бізнес-завдань.

Крім цього, важливі елементи IT-інфраструктури – це:

• корпоративна електронна пошта;

• відеозв’язок для проведення конференцій;

•  дата центр;

• системи управління, зберігання і резервного копіювання даних.

Використання технологій SIEM

Основними з них є Azure Sentinel і Azure Monitor.

У процесі організації IT-інфраструктури важливим є забезпечення інформаційної безпеки.

Виявити загрози до того, як вони завдадуть шкоди, допоможе Azure Sentinel. Використання цього рішення дозволяє не тільки використовувати хмарні технології та засоби штучного інтелекту для прискорення виявлення загроз і реагування на них, а й скоротити витрати на IT.

Azure Monitor – високоефективна служба, за допомогою якої діагностують проблеми в роботі додатків і їх продуктивність, незалежно від того, де вони розміщені – в локальному середовищі або Azure. А також аналізують отриману в результаті моніторингу в Log Analytics інформацію для усунення неполадок і діагностики.

Якщо в компанії плануються незначні, разові зміни, тоді немає сенсу брати в штат нових співробітників. В цьому випадку краще залучати для виконання робіт компанії, що надають послуги IT-аутсорсингу. Якщо ж бізнес планує масштабні трансформації, тоді необхідно планувати збільшення штату IT.

MultiCloud: як використовувати?

Потреби бізнесу постійно ростуть, і все більше компаній приймають рішення перейти на хмарні провайдери.

MultiCloud – це середовище розміщення та управління корпоративними даними з використанням хмарних сервісів, платформ і інфраструктур, постачальниками яких є різні провайдери.

Розподіл за різними хмарами забезпечує додаткову відмовостійкість – можливість виконання завдань при виході з ладу одного з компонентів системи.

Принцип роботи

Використовуючи мультіхмарні рішення, які не потребують оркестрації, система буде функціонувати на основі гіперскейлерів Azure, Google Cloud, Amazon, IBM. Ці хмарні сервіси займають провідні позиції на ринку.

Контролювати роботу мультіхмари в цьому випадку можна через cloud management platform, яка об’єднує ресурси обраних провайдерів в одну систему, керуючи нею через єдину консоль.

Існують також рішення, які вимагають оркестрації. Одна з найпопулярніших платформ для цього – Kubernetes.

Для додатків, які поміщають в мультіхмару, іноді може застосовуватися контейнеризація.

Переваги використання мультіхмарності

MultiCloud – відмінне рішення, адже має незаперечні переваги для бізнесу:

• вибір набору послуг, які відповідають вимогам конкретного сервісу;

• високий рівень катастрофостійкості внаслідок незалежності від одного провайдера;

• оптимізація витрат шляхом можливості вибору відповідної ціни на послугу.

Важливі пункти підготовки до впровадження мультіхмари

Оскільки MultiCloud передбачає свободу вибору провайдерів і рішень, які вони надають, необхідно детально продумати стратегію роботи в такому оточенні.

Ось що варто врахувати та зробити перед запуском:

Комплексний аналіз

Перед тим як почати впровадження мультіхмарної схеми, необхідно провести детальний аналіз наявних додатків з визначенням їх потреб і вибором хмарних сервісів з урахуванням останніх.

Робоча група для хмарної інженерії

Хмарні сервіси, ефективне впровадження та експлуатація часто вимагають створення окремої структури, яка б відповідала за моніторинг мультіхмарних сервісів і їх розвиток.

Інтеграція

Часто розрізненим системам мультіхмари необхідно забезпечити якісну інтеграцію. Для цього слід подбати про впровадження API-інтерфейсів, які забезпечать безперебійну взаємодію.

Захист інформації та управління доступом

Важливо ознайомитися з політиками доступу до даних. Провайдери пропонують різні види сервісів зберігання даних, політики доступу у кожного з яких можуть бути свої.

Важливо забезпечити захист інформації за допомогою шифрування, а також перевірити відповідність процесів резервного копіювання і відновлення даних у кожного з хмарних провайдерів вимогам компанії. Трапляється, що їх доводиться доповнювати власними механізмами.

Необхідний рівень безпеки при роботі з хмарними сховищами декількох провайдерів також може забезпечити багатофакторна аутентифікація.

MultiCloud рішення – перспективна система, що дозволяє вибирати хмарні продукти під конкретне бізнес-завдання, забезпечуючи незалежність від конкретного провайдера і підвищуючи відмовостійкість.

Чому сучасному бізнесу необхідно впровадити систему SIEM

Безпека бізнесу охоплює велику кількість різних галузей. І одна з найважливіших – захист інформації. Для цього є різні рішення, і SIEM системи – одне з них.

Вони являють собою систему, в якій об’єднані дві групи продуктів – управління інформаційною безпекою та управління подіями безпеки.

На сьогодні одна з передових SIEM – це повністю хмарне рішення Azure Sentinel, яке практично не має аналогів, і масштабується автоматично в залежності від потреб конкретної організації.

Деякі відзначають, що SIEM працює, так само як охоронна система. І це частково вірно. В її основі лежить генерація даних про події. Але, на відміну від SIEM, системи охорони не систематизують інформацію, щоб надати користувачу цілісну картину того, що відбувається. А це – перешкода для вибудовування ефективної системи кібербезпеки.

Щоб отримати цілісну картину того, що відбувається в IT-сфері, і створені SIEM, які збирають і систематизують дані про події в розрізнених IT-системах, виявляючи загрози для безпеки.

Інформація, яка згодом консолідується, надходить з декількох джерел:

• мережеві пристрої;

•  бази даних;

• мережевий екран;

• інформація про користувачів і загрози;

• додатки.

Крім цього система передбачає наявність додатків, що дозволяють управляти доступом та ідентифікацією.

Складові елементи SIEM

Щоб виконувати функції для бізнесу, в системи SIEM входять наступні компоненти:

1. Колектори. Відповідають за збір загальної або, так званої, “сирої” інформації в автоматичному режимі, а також за запитом.

2. Сховище даних. Сюди потрапляє зібрана колекторами «сира» інформація.

3. Корелятор. Обробляє і корелює вже нормалізовані події.

4. Консоль управління – елемент для налаштувань і візуалізації.

Крім зазначених компонентів SIEM системи, в залежності від архітектури, можуть мати додаткові елементи. Наприклад, TI-модулі, сервіси управління інформаційною безпекою бізнесу, збір Flow.

Можливості SIEM

Функціональні задачі систем SIEM дозволяють:

1. Стежити за процесом аутентифікації, виявляючи компрометації акаунтів користувачів.

2. Виявляти шкідливе ПЗ і зараження з даних внутрішніх журналів і мережевих ресурсів.

3. Спостерігати за підозрілим вихідним трафіком, знаходити небезпечні зовнішні з’єднання.

4. Виявляти системні зміни та перевіряти їх відповідність встановленим дозволам.

5. Відстежувати кібератаки і їх наслідки.

6. Аналізувати конфігурації мережевих пристроїв. Це можливо завдяки такому компоненту SIEM, як Risk Manager. Він дозволяє визначити помилки конфігурації й невідповідності вимогам системі ISO 27001.

Системи SIEM не є захистом від хакерів, але надають можливості для моніторингу з подальшим підключенням і налаштуванням систем реагування на загрози та атаки. А настройка під клієнта і потреби бізнесу робить SIEM ефективним інструментом захисту безпеки даних.

Хмарний сервіс Microsoft Intune в Enteprise mobility & security для додатків і сервісів

Одним з компонентів Microsoft Enteprise Mobility & Security є Microsoft Intune, яка інтегрується з Azure Active Directory. Один з напрямків діяльності цієї хмарної служби – управління мобільними пристроями (MDM) і додатками (МАМ).

Для роботи співробітники використовують персональні девайси, адже Intune дає можливість розділяти особисті та корпоративні дані, забезпечуючи надійний рівень захисту обох.

При цьому адміністратори можуть:

• встановлювати оновлення і налаштовувати додатки для запуску зі спеціальними настройками;

• додавати додатки в залежності від потреб груп користувачів;

• стежити за звітністю роботи додатків;

• видаляти інформацію.

Варіанти форм Intune MAM

MAM захищає дані компанії всередині додатків і має дві варіації:

1. Intune MDM і МАМ. У цьому випадку управління додатками здійснюється на пристроях, зареєстрованих з використанням Intune МDМ.

2. МАМ-WE. Така конфігурація дає можливість управління додатками з МАМ і на пристроях, зареєстрованих з використанням інших постачальників EMM (крім Intune МDМ).

Управління додатками

У розпорядженні адміністратора є можливості, що надаються Microsoft Intune:

1. Додавання додатків.

2. Призначення додатків. Додані в Intune додатки можна призначати обраним пристроям, навіть якщо вони не перебувають на управлінні даним сервісом.

3. Оновлення. Для цього адміністратору доступний вибір категорій та продуктів. А крім корпоративних додатків також є можливість оновлення стороннього програмного забезпечення.

4. Захист додатків. Використовується при необхідності отримання доступу до корпоративних даних, а також діє у вигляді обмежень, які застосовуються і відстежуються в процесі роботи користувача в додатку.

5. Налаштування. У цьому випадку увага приділяється вибірковому видаленню корпоративних даних (при збереженні особистих), яке стає актуальним в разі втрати пристрою з важливою інформацією, наприклад. Така функція автоматично захищає і при необхідності видаляє конфіденційні дані з додатків.

6. Усунення проблем з установкою. Встановлення програм на пристроях іноді дає збій. Intune збирає і надає відомості про це адміністратору, який передає їх до служби технічної підтримки для подальшого усунення проблем.

А що щодо захисту?

У Intune застосовуються можливості політики захисту додатків, які допомагають налаштувати параметри:

• Використання облікового запису Azure Active Directory для окремого зберігання корпоративних і особистих даних.

• Налаштування заборон на виконання певних дій (наприклад, копіювання, збереження), що забезпечує захист доступу до особистих девайсів.

• Створення та розгортання на пристроях, що знаходяться на управлінні Intune, а також не зареєстровані в ній або зареєстрованих в сторонній службі MDM.

Серед способів захисту корпоративних даних усередині додатків значаться:

• багатофакторна аутентифікація;

• система доступу до інформації через PIN-код;

• шифрування інформації, яка зазначена адміністраторами як корпоративна.

Зручність Microsoft Intune полягає в тому, що адміністратор має можливість підібрати підхід і настройки, враховуючи особливості конкретної організації. А використовуючи Intune в парі з іншими рішеннями EMS, IT-співробітники отримують доступ до більшої кількості мобільних додатків і високому рівню захисту інформації за межами інфраструктури компанії.